Факультет соціології бере участь у проєкті «Освіта для демократичного громадянства та добробуту»

https://www.euniwell.eu/news-events/article/sixth-euniwell-seed-funding-call-the-results-are-in?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1UG1Q0ci8He22VhwZeo5JMhnlQa0YwryVZcLH2QJin3ZZtGv3V5Gk7oyA_aem_AdDC3Wo9PPQ9J-_QCTy6NEiFviRl53x1RMf_8oKhq2JOCgx9MrPB0iNXN60ifOut-NldWGvZNU6lolIJJKy0eUCM

Згідно з оголошеними результатами шостого конкурсу посівного фінансування EUniWell альянсу факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка разом з партнерами починає реалізацію проєкту «Освіта для демократичного громадянства та добробуту» (EDC-WB). Цей проєкт має створити програму практичної демократичної освіти для українських освітян та лідерів громад, щоб розширити можливості українських громадян користуватися своїми демократичними правами та брати активну участь у демократичному житті.

Проєкт відповідає загальній місії EUniWell щодо розуміння, покращення та відновлення балансу добробуту людей, громад, довкілля та суспільства в цілому на регіональному, європейському та глобальному рівнях.  Демократичний прогрес в Україні є нагальним національним, регіональним та європейським питанням, яке вимагає не лише інституціоналізації сталого належного врядування, але й демократично уповноваженого населення, яке усвідомлює свої громадянські права та обов’язки. Цей проєкт спрямований на ключових українських стейкхолдерів у процесі просування та захисту поточної демократизації та переговорів щодо членства в ЄС.

Проєкт EDC-WB реалізовуватиметься в консорціумі чотирьох партнерських інституцій: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Україна), Університет Ліннея (Швеція), Університет Мурсії (Іспанія), Нантський університет (Франція). Факультет соціології в проєкті представляють д.соц.н., доцент Олег Мазурик і к.соц.н, доцент Маргарита Широкова.

Проєкт було розроблено як відповідь на потреби Міністерства освіти і науки України задля впровадження Плану заходів з реалізації Концепції громадянської освіти в Україні.

https://mon.gov.ua/npa/pro-zatverdzhennya-planu-zahodiv-z-realizaciyi-koncepciyi-gromadyanskoyi-osviti-v-ukrayini

Тривалість проєкту розрахована на 1 рік, протягом якого передбачається створення потужного консорціуму експертів між університетами-партнерами, МОН України та ключовими зацікавленими сторонами в Україні; визначення освітніх потреб у сфері демократичного громадянства; розробка навчальних модулів курсу з демократичного громадянства.