Архів мистецтва воєнного стану: мистецтво як соціальне пізнання | 11 червня о 16.00 | ауд. "Читалка"

“Архів мистецтва воєнного стану” — це кураторське спостереження за художнім процесом після повномасштабного вторгнення. ГО "Музей сучасного мистецтва" від лютого 2022 року збирає твори українських митців як реакцію на повномасштабну війну.
Ці твори є не лише мистецькими артефактами, вони несуть на собі відбиток травматичних соціальних умов в яких створені. Отже, вони є такими ж джерелами соціальної інформації, як дописи в мережах, відповіді на анкетні питання та наративні інтерв'ю.
У межах панельної дискусії відбудеться презентація Архіву, ми також поміркуємо про точки зближення соціальної науки та гуманітаристики, зокрема, перспективи використання нестандартних джерел соціально значущої інформації.
Ольга Балашова - кураторка та мистецтвознавиця, ГО "Музей сучасного мистецтва", співкоординує Архів мистецтва воєнного стану.
Олена Злобіна - докторка соціологічних наук, професорка, завідувачка відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України, вивчає адаптацію та емоційні стани в умовах війни, застосовує, як квантитативну, так і квалітативну методології у дослідженнях.
Алла Петренко-Лисак - кандидатка соціологічних наук, гарантка освітньої програми факультету соціології Київського університету "Комунікації та управління культурними індустріями".
Марія Леоненко - мисткиня-перформерка, арт-директорка.
Модератор: Володимир Шелухін, кандидат соціологічних наук.
Обкладинка: Володимир Будніков із серії "Час війни" (2023). Із колекції архіву.
Вхід вільний за реєстрацією, поклиння на яку у вкладці "Дискусія".
Захід вшановує пам'ять загиблих і зниклих безвісти випускників і студентів факультету соціології, котрі стали на захист України.