Multipolar Globalization: A Lecture by Jan Nederveen Pieterse | 24.06.2019

Факультет соціології КНУ імені Шевченка має приємність запросити своїх друзів на лекцію видатного американського дослідника глобалізації Яна Недервеєна Пітерзе. Якщо вам цікаві найновіші світові тенденції, які виникають на перехрещенні впливів агентів різного рівня та різного типу, якщо вам важливо знати, куди рухатиметься світ у найближчі десятиліття, якщо ви хочете розуміти, на кого в сучасному світі потрібно робити ставку, а кому м'яко сказати "good bye", то вам потрібен не просто фахівець, а фахівець, який працює на високому рівні узагальнення, чиє сприйняття реалій не звужується парадигмою, теорією, методологічним інструментом, етноцентризмом чи інтелектуальною модою.

Саме таку унікальну нагоду пропонує лекція професора Пітерзе, котрий близько сорока років досліджує глобалізацію з різних куточків світу, різних парадигмальних оптик і різних політичних порядків денних. Лекція Яна Недервеєна Пітерза базуватиметься на його останній книзі "Multipolar Globalization: Emerging Economies and Development", яка вийшла друком 2018 року у видавництві "Routledge". Уривок цієї книги в українському перекладі найближчими днями буде представлений зареєстрованим відвідувачам лекції. "Багатополярна глобалізація" проф. Пітерзе - це чудовий путівник по глобальних трансформаціях ХХІ століття, в якому поєднується широка ерудиція, притаманна інтелектуалам ХІХ-ХХ століття, із досвідом та могутністю аналітичних інструментів, що їх мають під рукою дослідники в ХХІ столітті.

Піднесення Китаю та інших нових ринкових економік створило нову географію торгівлі, нові політичні й економічні конфігурації, нових фінансових гравців, інвесторів і донорів. Усі ці зміни визначатимуть найближче майбутнє, а щоб їх побачити й зрозуміти наперед, потрібно вивчати їх в різних місцях і з різних позицій. Це саме та унікальна перевага, яку пропонує проф. Пітерзе та його книга. Тож про перспективи світових гігантів - США та ЄС, про можливості та ризики тих, хто кидає їм виклик (насамперед, BRICs), та про перспективи України запрошуємо поговорити у нас разом із Яном Недервеєном Пітерзе.

Час: 17:00-18:30, 24 червня (понеділок)
Місце: ауд. 01, Факультет соціології КНУ імені Тараса Шевченка (просп. Глушкова, 4Д, м. Київ)
Мова заходу: англійська
Вхід: вільний (передбачає попередню реєстрацію за нижче вказаним лінком)
Реєстраційна форма: https://forms.gle/PRCqba9AktCHz4vE8