Мистецькому салоні КНУ відбувся акустичний семінар "Соціологія та мистецтво: забутий діалог"

З нагоди святкування 190 річниці Київського університету та 100 річниці заснування Українського соціологічного інституту (УСІ) у Празі у Мистецькому салоні Червоного корпусу відбувся акустичний семінар "Соціологія та мистецтво: забутий діалог".

Концепція заходу полягала у тому, щоб відстежити взаємозалежності між творчістю засновників української академічної соціології та модерним українським мистецтвом початку XX століття. Викладач факультету соціології Володимир Шелухін розповів про інституційні, концептуальні та особистісні зв'язки між представниками Українського соціологічного інституту та визначними постатями тогочасної української культури. Українські митці та інтелектуали кінця XIX - початку XX століття мали щирий обопільний інтерес одне до одного й у творчості багатьох із них можна знайти надзвичайно схожі сюжети й ідеї, висловлені як академічною, так і художньою мовою. 

Поруч із директором УСІ Микитою Шаповалом, ключовою постаттю цієї події став український композитор Федір Якименко, твори якого виконав знаний український піаніст Павло Лисий. Деякі з творів, виконаних в межах акустичного семінару, лунали на публіці вперше.

Наприкінці заходу деканеса факультету соціології Валентина Чепак зазначила, що цей захід є лише одним із перших кроків в напрямку осмислення того інтелектуального й мистецького спадку, який подарувала світові українська культура початку XX століття. За її словами, нам як академічній спільноті ще належить провести багато роботи, аби оживити цей спадок у власних дослідженнях, щоб він став невід'ємною складовою нашого миcлення та інтелектуальної ідентичності.

Одним із гостей заходу став народний артист України, видатний український бандурист та музикознавець, лідер музичного гурту "Хорея Козацька" Тарас Кампаніченко, який наприкінці події відзначив важливість та цінність роботи, проведеної організаторами акустичного семінару.