На факультеті відбувся семінар ESS ERIC "Участь України у Європейському соціальному дослідженні".

20 вересня на факультеті соціології пройшов семінар ESS ERIC "Участь України у Європейському соціальному дослідженні: результати для науковців, політиків і уряду". Це була по-справжньому велика подія для української соціальної науки. Обмін досвідом і спільні організаційні зусилля найповажніших українських соціологів значно наблизили перспективу повернення України в European Social Survey | European Research Infrastructure Consortium.

На початку семінару зі вступним словом до колег звернулися декан факультету соціології Андрій Горбачик та професор Ольга Куценко, окресливши основні цілі події: актуалізувати важливість порівняльних соціологічних досліджень для України та обміркувати можливі шляхи її повернення в ESS. Основний доповідач, заступник директора ESS ERIC, науковий співробітник City, University of London Ерік Гарісон у своїй доповіді розповів про історію зародження ESS, особливості оргнанізації дослідження в наш час та переваги, котрі дає участь в проекті сьогодні; Андрій Горбачик, котрий впродовж довгого часу був національним координатором ESS в Україні, поділився 10-річним досвідом участі нашої країни у дослідженні та показав, як науковий ентузіазм групи українських соціологів здатен приносити чудові результати.

Ольга Куценко виступила з доповідю про порівняльне аналіз ставлення європейських суспільств до держави загального добробуту і чинної системи соціальної підтримки (спираючись на дані ESS), Володимир Паніотто, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, вказав на методологічні проблеми міжнародних порівняльних досліджень в Україні, Ольга Балакірєва, директор Українського Інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка, описала досвід участі України в European Values Study та інших міжнародних проектах, Юрій Савельєв, доцент кафедри методології та методів соціологічних досліджень, охарактеризував розуміння українського суспільства в європейському контексті, Олена Симончук, старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України, розповіла про участь у міжнародних порівняльних проектах як фактор інституціоналізації класового аналізу в Україні. З фінальною доповіддю виступив Олександр Стегній, співзасновник Центру соціальних і маркетингових досліджень СОЦИС, проаналізувавши та узагальнивши виклики, котрі стоять перед Україною в контексті її участі у міжнародних порівняльних проектах.

Завершилася зустріч продуктивною дискусією між учасниками події, під час якої зі своїми коментарями та пропозиціями виступили професор факультету соціології Володимир Судаков, заступник директора Інституту соціології НАН Євген Головаха та виконавчий директор аналітичного центру "Соціальні індикатори" Світлана Хутка.

Щиро вдячні за участь усім, хто долучився. Також дякуємо за організаційні зусилля Віктору Жукову, Миколі Сидорову та Артемію Дейнеці, а Юлії Жлуктенко - за чудові фото.