Наша випускниця Ольга Олейнікова опублікувала книгу про життєві стратегії українських мігрантів в Австралії

У випускниці нашого факультету Ольги Олейнікової вийшла книга у видавництві Palgrave Macmillan. Книга отримала назву "Achiever vs. Survivor: Life Strategies of Migrants from Crises Regime"

У своєму фейсбуці Ольга зазначає:
"Я працювала над книгою 3,5 роки і зустріла на цьому шляху надзвичайних людей! Дана книга - це самоаналіз, який розповідає історії про звершення та шляхи виживання, які всі ми вибираємо, в залежності від наших цінностей, цілей, потреб, діяльності та, звісно ж, життєвих обставин. Заснована на 56 реальних життєвих історіях (деякі з них шокують, а деякі надихають), ця книга є першою спробою пояснити сучасну українську міграцію до Австралії - хто такі українці, які приїжджають до Австралії, чим вони займаються, чому обирають Австралію та багато іншого".

Однією з рецензенток цієї книги виступила професорка нашого факультету Ольга Куценко. За її словами:
"Авторка книги робить значний внесок в теорію життєвих стратегій, а також в методологію їх дослідження. До написання цієї книги існував брак концептуалізації індивідуальної життєвої траєкторії і стратегії, взаємодії раціональної та емоційної складових, а також структурних умов і особистісних особливостей. Головна новизна книги втілена в моделі, яка описує діалектичне бачення індивідуальних життєвих стратегій (досягнення versus виживання) і їх залежність від мінливих життєвих мікро- і макрообставин (в країнах походження та проживання), що дозволяє авторці пояснити особистісні трансформації і адаптацію на особистісному і соціальному рівнях до, під час і після міграції"

Нагадаємо, що по завершені навчання на факультеті соціології КНУ Ольга Олейнікова здобула PhD із соціології в Сіднейському університеті, відкрила успішну онлайн платформу для дрібних підприємців Persollo, а у 2018 році увійшла до списку Forbes 30 Under 30. Крім того заснувала проєкт Ukraine Democracy Initiative при Сіднейському технологічному університеті, де наразі викладає. За її активної участі між нашими університетами був підписаний меморандум про співпрацю.