Пішов із життя Володимир Волович

13 листопада перестало битися серце Володимира Ілліча Воловича, засновника нашого факультету, видатного вченого й організатора науки, чудового викладача.

Володимир Волович народився 15 березня 1939 року в селі Мирча на Київщині. У 1969 році він закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка, після чого працював в Інституті соціології НАН України, де активно вивчав проблематику надійності даних у соціологічних дослідженнях. У цей самий час він викладав соціологічні та філософські дисципліни у різних навчальних закладах. У 1985 році Володимир Ілліч здобув науковий ступінь доктора філософських наук, а в 1986 році - вчене звання професора. З 1990 року очолив кафедру методології та методів соціологічних досліджень у Київському університеті, а з 1991 року - обійняв посаду декана новоствореного факультету соціології та психології, котрий став провідним центром розвитку соціальних наук в незалежній Україні.

Під керівництвом Володимира Воловича (1991–2001) на факультеті відбувалося закладення основ для подальшого розвитку соціологічної професії в Україні: відкриваються нові кафедри, розвивається співпраця для проходження виробничої практики з комерційним та державним секторами, видаються перші підручники та довідники, започатковуються перші наукові журнали, розвивається міжнародна співпраця та відбувається невпинне підвищення кваліфікації викладачів відповідно до кращих міжнародних зразків.

Володимир Ілліч зробив значний внесок у розвиток прикладних соціологічних досліджень в Україні та підготував сотні молодих дослідників, які сьогодні є провідними фахівцями у сфері збору й аналізу даних про людську поведінку. Він був справжньою людиною науки, відкритою до нових знань, критики й полеміки. Українські соціологічній спільноті сильно не вистачатиме Володимира Ілліча.

Факультет соціології висловлює щирі співчуття усім рідним та близьким.

Прощання відбудеться сьогодні, 16 листопада, о 14.00 на Байковому цвинтарі, біля крематорію.