Соціологія та мистецтво: забутий діалог (акустичний семінар) | Мистецький салон Червоного корпусу | 24 квітня 17.30

 
Прага химерних картин Марії Тоєн і такої ж поезії Незвала, місто Кафки й Майрінка. Це Прага 1920-х, як і сто років потому, стала притулком для тисяч українців, де розвивалася екзильна соціологія, але також і мистецтво, література.
 
Соціології, від моменту свого виникнення, часто дорікали в низькій науковості, й наче за Фройдом, компенсуючи цей докір, вона захоплювалася кількісними обчисленнями та позитивізмом. Однак у самому єстві соціологічної уяви є щось глибоко мистецьке, як пологова травма, залишена романтизмом, який дав початок цій науці.
 
Український соціологічний інститут (УСІ) у Празі (1924-1939) був осередком інтенсивної роботи в найрізноманітніших напрямках, але також і діалогу, який соціологія вела із мистецтвом. Соціологія та модерністське мистецтво наснажували одне одного, взаємно трансформували. Ми простежимо уламок цього діалогу крізь призму двох постатей - соціолога Микита Шаповала (1882-1932) та піаніста, композитора Федора Якименка (1876-1945). Директора УСІ та його дійсного члена. Вченого та митця, аби зрозуміти одну з найбільш таємничих сторінок, як в історії української соціології, так і мистецтва.
 
Формат акустичного семінару передбачає виконання фортепіанних творів Федора Якименка "празького" періоду (часів співпраці з УСІ) та дослідницькі коментарі.
Подія за нагоди 190-річчя Київського університету (1834) та століття Українського соціологічного інституту у Празі (1924).
 
Вхід вільний за реєстрацією.
 
Місце: Мистецький салон Київського університету (Червоний корпус)
 
Павло Лисий - піаніст, останні роки вивчає спадщину Федора Якименка, в тому числі, за іноземними архівами. Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, зокрема, у Франції, де минула більша частина життя Якименка (І премія, Ville de Gagny). Відзначений у 2018 році за популяризацію доробку Якименка у Парижі під час Concours-festival répertoire pianistique moderne.
 
Володимир Шелухін - кандидат соціологічних наук, викладач факультету соціології Київського університету. Дослідник УСІ.