Студенти факультету разом із проф. Наталією Цимбалюк відвідали Інноваційний заклад культури - HUB 4.0

Інноваційний заклад культури - XAB  4/0 з’явився в Києві за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації (Європейська Комісія в Україні), діяльність якої спрямована на розвиток співробітництва між Україною та ЄС.

Це – інноваційний культурний простір, створений для розвитку нових ідей та технологій, самовдосконалення танетворкінга активних людей з нестандартним мисленням, їхніх команд і компаній.

За своєю концепцією, призначенням та формою він суттєво відрізняється від традиційних закладів культури – бібліотеки, музею, клубу - і користується шаленною популярністю серед творчої молоді Києва. Адже поряд з художньою творчістю чимала спільнота людей тяжіє до втілення своїх наукових, технічних, організаційних здібностей та потреб. Сьогодні в Києві (на комерційній основі, прийнятній для багатьох відвідувачів) відкрито чимало культурних просторів та платформ, але заклад, який  відвідали студенти-соціологи 2 курсу (практичні з дисципліни «Соціологія культури і дозвілля») було створено ПЕРШИМ.

Ідучи Подолом, не можна не звернути увагу на зовнішній вигляд приміщення XAB  4/0, який представляє собою багатоповерхову будову класу «А», загальною площею 1750 кв. м,  схожу на сучасний океанський лайнер з скла та бетону - ергономічну, технологічну, сучасну. 

Чотирьохповерховий коворкінг має цілодобовий доступ, його комунікації відповідають світовим стандартам. Для потреб клієнтів обладнано п’ять закритих коворінг А-класу; чотири обладнаних конференц-зали, один з яких (Classroom ) має все необхідне для практичних майстар-класів та ворк-шопівта два закритих смарт-офіси. На  інших двох поверхах хабу створено комфортабельні умови для індивідуальної роботи (нефіксовані робочі місця), а також закриті переговорні кімнати та Skype rooms.

Конференц сервіс Хабу, за потреби, надає відвідувачам допомогу в організації заходів будь-якого формату та рівня складності (комплекс презентаційного обладнання, варіанти roome дизайну, технічний супровід івентів). В закладі функціонує освітній центр та конференц-зон, коворінги та cospace. 

Одна із співробітниць Хабу - випускниця нашої магістратури, а тепер – менеджер по роботі з громадськістю Ірина Семічасна – зголосилася провести для нас оглядову екскурсію.

«Якщо відвідувачі бажають зустрітися «вузьким колом», провести переговори, командний брейн-шторм або стратегічну сесію, їм пропонують закриті переговорні кімнати. Родзинкою закладу є відкрита літня тераса для проведення під відкритим небом кава-брейків, бізнес-сніданків та ланчів для гостей» - розповіла фахівчиня. Студенти власноруч пересвідчилися у гостинності господарів, бо під час перебування у Хабі їм було запропоновано якісну каву, яка разом з іншими напоями, безкоштовно пропонувалася усім присутнім в культурному просторі відвідувачам.  

«В умовах спеціалізованого культурного простору, за умов менторської підтримки фахівців Хабу, тут збираються ініціативні  та зацікавлені у реалізації інновацій представники різних спеціальностей (інноватори, програмісти, стартапети, дизайнери, -digital-спеціалісти) тощо - продовжувала Ірина – «це сприяє постійному обміну досвідом та ідеями,  взаємодопомозі». І все це відбувається в неформальній дружній атмосфері, в просторі з нестандартним дизайном та незвичайним зручним меблюванням, на перший погляд, нагадуючи клубне приміщення для відпочинку чи ігровий майданчик.

Під час перебування в Хабі екскурсантів особливо зацікавила така форма роботи (до речі, єдина в Києві) як постійно діюча Галерея інновацій. Це – відкритий майданчик для популяризації нових технологій, оригінальних знахідок та впроваджень талановитої української молоді. В Галереї студенти побачили оригінальні презентації рішень у сфері робототехніки, 3D друку, освіти, логістики, охорони здоров’я, освіти та логістики. Тут були фантастичні шлеми для оперативного визначення стану здоров’я, рівня діяльності внутрішніх органів людини; рюкзак з екраном для проекцій відео; багатодетальні дерев’яні моделі, що рухалися без двигунів (дуже популярні в Європі) і багато інших незвичайних речей. На це було варто подивитися…

Команда Хабу забезпечує безкоштовну участь інноваторів у внутрішніх та міжнародних проектах, найбільших технологічних виставках України та світу, допомагає вийти на міжнародний ринок.

Студенти завершували екскурсію в піднесеному настрої. Вони відчули, що професіоналізм, командна робота, повага та усвідомленість, орієнтація на  прогрес (основні цінності, які поділяє та наслідує команда Хабу), здатні робити дива, втілюватися у чудовий культурний простір, сприяти самореалізації талановитих людей, створенню нових українських команд і компаній.