Вітаємо нашу викладачку Єлєну Ковальську, яка стала лауреаткою премії імені І.М. Попової

 
Сьогодні в Інституті соціології Національної академії наук України відбулися традиційні XV Міжнародні соціологічні читання пам’яті Наталії Паніної та Валерія Хмелька. Цьогоріч читання стосувалися теми «Глобальні та локальні кризи: переосмислюючи українське суспільство». В рамках заходу відбувся конкурс "Кращий молодий соціолог" 2020-2021, в якому взяла участь асистентка кафедри методології та методів соціологічних досліджень, кандидатка соціологічних наук Єлєна Ковальська. У своє конкурсне есе Єлєна завершує такими міркуваннями про найбільш нагальні виклики, які сьогодні стоять перед українською соціологією:
"Процес трансформації, властивий українському суспільству, потребує постійних злагоджених теоретичних та емпіричних досліджень, щоб соціологічна наука могла відповідати на запити сучасності та пропонувати розв'язання актуальних проблем.
 
Найсерйознішим локальним викликом для соціологів у нашій країні, звісно, ​​була і залишається проблема перепису. Першочерговим нашим завданням (як професійної спільноти) є діалог з державою, донесення до влади необхідності та терміновості розв'язання цього питання. Адже навіть у кризових ситуаціях (точніше, особливо у таких ситуаціях) потрібні сучасні та об'єктивні знання про суспільство.
 
Важко знайти сферу життя, де не звертали б увагу на те, що наслідки пандемії відчуватимуться ще кілька років. Це нова реальність, у якій нам доводиться жити. Хоча, озирнувшись у минуле, ми зрозуміємо, що це не найстрашніше. Раджу згадати про старших, які пережили не одну епідемію, війну, переворот чи дефолт.
 
А щодо соціальних мереж, то важко не погодитися з тим, що вони вбудувалися в наше життя і тепер підпорядковують собі її частини. Тому нам як дослідникам треба йти в ногу з часом, не втрачати тренди та зуміти «вхопити» сьогоднішню реальність, поки вона не стала артефактом."
За підсумками конкурсу Єлєна стала лауреаткою премії імені І.М. Попової, яку присуджують за найкращу практично орієнтовану роботу. Підставою для присудження премії стала її авторська стаття "Оцінка емпіричної валідності Адаптованого індексу статусної характеристики Ворнера", котра вийшла друком у 2020 році в журналі "Соціологія: теорія, методи, маркетинг".

Щиро вітаємо Єлєну з цим здобутком й бажаємо нових наукових звершень!