Спеціалізація "Соціологія мистецтва"

Освітня програма "Соціологія", Освітній рівень «бакалавр соціології»

Напрями професійної діяльності:

73.20.0 Дослідження та розробки в галузі гуманітарних та суспільних наук, 74.13.0 Дослідження ринку та вивчення суспільної думки, 75.11.7 Діяльність у сфері статистики та соціології, 75.14.0. Допоміжна діяльність у сфері форм державного управління; 80.22.0; Викладання в професійних навчальних закладах культури і мистецтв; 91.33.0; Громадські організації (фонди, асоціації, партії тощо); 92.20.0; Діяльність у сфері радіомовлення та телебачення; 93.05.0; Інші індивідуальні послуги (підприємницька діяльність у сфері культури і мистецтв).

Назви первинних посад випускника визначаються згідно з галузевими нормативними документами або штатними розкладами організацій та установ галузі культури і мистецтв з урахуванням принципів формування назв посад, що викладені у Державному класифікаторі професій – референт керівника заклада мистецтв, помічник депутата, аналітик сфери мистецтв.

При наявності схильності до управлінської діяльності, (без практичного досвіду роботи до 3 років) випускник може обіймати в управлінських органах культури і мистецтв обласного та районного рівнів посади спеціаліста 1 категорії, спеціаліста, інспектора, методиста.

Студент проходить практичну підготовку на 3 курсі в закладах культури і мистецтв (театри, кінотеатри, художні музеї, філармонії державного підпорядкування, громадських організаціях - творчі об’єднання митців, творчі спілки теле-кіностудії) та у комерційних мистецьких установах (культурно-мистецьке об»єднання «Мистецький арсенал», «Народний дім», «Будинок моди» тощо).

Перелік дисциплін та викладацький склад спеціалізації

 

 

Назва дисципліни

Кількість кредитів

 Викладач

1

 

Візуальна соціологія

 4

д.ф.н., проф. А.Ручка

2

 

Соціологія творчості

 4

 д.ф.н., проф. А. Ручка  

3

Соціологія цінностей

 4

 

 д.ф.н., проф. А. Ручка

4

Соціологія емоцій

 4

 

к.ф.н., доцент  Л. Ніколаєнко

5

Соціологія театру

 4

 

д.с.н., проф.  Н. Цимбалюк

6

Соціологія ігрової діяльності

 4

д.с.н., проф.

 Н. Цимбалюк  

7

Соціологія кіно

 

 док. мистецтвозн.,

 проф., голова департ. кіномист., заст. Міністра культури України

Ганна Чміль

8

Соціологія музики

 4

 к.мистец., ст. наук. співроб., композитор А. Різник

9

Соціологія літератури

 

к.ф.н., доцент Л. Ніколаенко,

10

Соціологія моди

 4

к.ф.н., доцент Л. Ніколаенко

директор дома моди, модельєр (за вибором студентів