Ірина Щиголь опублікувала колонку у виданні Лівий Берег: "Неочікувані можливості для освітян"

Неочікувані можливості для освітян

З початком епідемії в Україні та закриттям навчальних закладів більшість освітян зіткнулося з проблемою не лише викладання своїх дисциплін, а й вдосконаленням професійних і не лише навичок, а також розширенням свого знаннєвого запасу.

І ось тут приходять на допомогу онлайн технології. Для вчителів та викладачів закладів вищої освіти прийшли на допомогу різні платформи: від Microsoft Team, Zoom до якихось невеликих локальних утворів. А що ж робити, якщо ти не викладач, а просто член освітянської спільноти, займаєшся науковою працею чи хочеш підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці?

Якщо знання іноземної мови не настільки досконале, щоб вивчати щось на відкритих доступах до лекцій та матеріалів – можна скористатися українським Prometheus, на базі якого зібрано чимало корисних лекцій з багатьох дисциплін. (В основу його було покладено передусім відкритий онлайн-курс, який проводився восени 2013 р. на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.).
 
Звісно, певна частина пропонованих Prometheus курсів поступово об’єктивно морально застаріває (особливо в сфері бухгалтерії та податків – адже за останні пів року законодавство в сфері податків та бухгалтерії змінювалося ледь не щодня). Частина курсів – вже стають(ли) класикою, – зокрема курс «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо» українських соціологинь О. Богдан і покійної вже І. Бекешкіної. Для тих, хто займається соціальними дослідженнями, пише проєктні заявки на профільні гранти, та й просто цікавиться соціологією – дуже раджу пройти цей курс.