Submitted by myksyd on
КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Тараса Шевченка
у співпраці з ФАКУЛЬТЕТОМ СОЦІАЛЬНИХ НАУК І СОЦІАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ»
у межах програми академічного партнерства (AFP/HESP)
оголошують
ПУБЛІЧНУ ЛЕКЦІЮ
проф. Еріка Оліна РАЙТА,
(університет Вісконсін-Медісон, США)
екс-Президента Американської соціологічної асоціації
на тему:
«Класова боротьба та класовий компроміс в кризовому суспільстві» («Class Struggle and Class compromise in the Crisis Society»)
Лекція відбудеться
13 березня 2013 р.(середа) о 10.15 в ауд.
в аудиторії 39 корпусу факультету кібернетики і соціології КНУ
по вул. Академіка Глушкова, 4д
ЗАПРОШУЮТЬСЯ УСІ БАЖАЮЧІ!
Також можна відвідати семінари проф.Е.О.Райта, які відбудуться у НАУКМА за наступним графіком:
Tuesday, March 12
11:30 - 13:00 - Workshop on Explanation and Emancipation in Marxism and Feminism - 4-318 (корпус 4)
16:30 - 18:00 - Discussion on reflexive and positivist social science - room 6-214 (корпус 6)
Wednesday, March 13
10:00 - 12:00 - Class Struggle and Class Compromice in the crisis societies- the Faculty of Sociology in Taras Shevchenko Kyiv National University (room 39)
17:00 - 19:00 - Discussion on middle class - the Center of Polish and European Studies (корпус 6)
Thursday, March 14
18:00 - 20:00 - Public lecture on Gender and Class analysis - the Center of Polish and European Studies (корпус 6)
13 березня 2013 року на факультеті соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась лекція Еріка Оліна Райта, екс-Президента Американської соціологічної Асоціації, професора університету Вісконсін-Медісон (США). Лекція, проведена англійською мовою на тему: "Класова боротьба та класовий компроміс в кризовому суспільстві" («Class Struggle and Class Compromise in the Crisis Society»), зацікавила як студентів, так і викладачів факультету. Згідно з теорією Е.Райта, яку згадують чи не в кожному підручнику з соціології, існують три види контролю над економічними ресурсами капіталістичного суспільства, які допомагають ідентифікувати класи: контроль за інвестиціями, матеріальними засобами виробництва та робочою силою. У своїй лекції американський соціолог порушив питання існування "золотої ери" капіталізму, яка тривала після Другої світової війни до кінця 1980-х років та характеризувалась компромісом класу капіталістів та "народного класу". Е.Райт підкреслив необхідність трансформації сучасного капіталізму, зважаючи на фінансові та екологічні обмеження зростання та споживання, що призвели до кризи "золотої ери". Питання, які були задані після лекції, засвідчили актуальність теми та запит факультету на подібні заходи. Запрошення іноземних викладачів, які перебувають у Києві, перетворюється на гарну традицію факультету. Даний захід був проведений факультетом соціології у співпраці з факультетом соціальних наук і соціальних технології Національного університету "Києво-Могилянська Академія" у межах програми академічного партнерства (AFP/HESP).