На сайті Міжнародної соціологічної асоціації відкрито веб-сторінку про глобальну соціологію в контексті коронавірусу

На сторінці Міжнародної соціологічної асоціації за ініціативою президента Сарі Ханафі та віце-президента з досліджень Джефрі Плейерса відкрито веб-сторінку з глобальної соціології в ситуації коронавірусу:

"Коронавірус повернув науку на центральне місце, в тому числі в країнах, де популістські лідери були схильні її розвінчувати. Епідеміологи, лікарі та біологи наводять незаперечні факти: пандемія прогресує з кожним днем; вона набагато гірша за "сильний грип" і забирає тисячі життів на всіх континентах. Соціальні вчені мають справу з надійними та неспростовними фактами: хоча вірус сам по собі є біологічним агентом, який може заразити кожного з нас, ми глибоко занепокоєні, коли стикаємося з ним. Політики в галузі суспільної охорони здоров'я і соціальної нерівності мають таке ж значення, як і реакція нашого організму на нього, коли йдеться про смертельні наслідки вірусу. Вони свідчать, що пандемія COVID-19 - це не тільки санітарна криза. Це також соціальна і політична криза, і до неї слід ставитися як до моменту розриву, який принесе серйозні зміни в наше життя, наші суспільства і наш світ. Попри те, що політичні діячі часто відсувають його на другий план, внесок соціальних наук в боротьбу з коронавірусною пандемією був настільки ж важливим, як і внесок природничих наук, і багато в чому він доповнює його.

З початку пандемії ми дійсно стали свідками потужного відродження національної держави у всіх областях. Держави закрили свої кордони, і громадяни звертаються до свого національного уряду за захистом, доглядом та рекомендаціями. В ході глобальної кризи послабилися міжнародні інституції, в тому числі Організація Об'єднаних Націй і Європейський союз, а міжнародна солідарність зазнала одного з найсильніших спадів в новітній історії. Соціальні науки не є винятком в цьому питанні. Посилився методологічний націоналізм. Більшість представлених матеріалів засновані на національних даних і зосереджені на публічних дебатах національного масштабу.

В Міжнародній соціологічній асоціації ми вважаємо, що глобальна соціологія має посприяти глибшому розумінню нагальних викликів, з якими ми стикаємося в часи пандемії, накопиченню успішного досвіду, попередженню загроз та роздумам про світ по завершені цієї глобальної кризи. Така глобальна перспектива не повинна поступатися "методологічному глобалізму" і обмежуватися макроаналізом. Навпаки, ми маємо намір сприяти діалогу між соціологами з усіх континентів та поєднувати аналіз на місцевому, національному, регіональному та глобальному рівнях. Мета цього веб-сайту полягає в тому, щоб збирати критичні аналізи та перспективи з різних точок зору і з усіх континентів, сприяти діалогу всередині соціологічної спільноти та підкреслювати їх внесок у розв'язання проблем, що виникають в результаті пандемії COVID-19, а це торує шлях до альтернативних версій майбутнього, з яким ми зіткнемося у підсумку".

Докладніше тут: https://www.isa-sociology.org/en/publications/isa-digital-worlds/global-...