Презентація-дискусія часопису «СВОЄ»

1 квітня факультет соціології приймав гостей. Зранку відкривалася ХІІ конференція молодих вчених «Шевченківська весна-2015». Цього року відкриття було примітне не лише дискусіями щодо досліджень молодих соціологів, але презентацією всеукраїнського соціологічного часопису студентів і молодих дослідників «СВОЄ».
Історія часопису, як зазначив головний редактор Михайло Слуквін, досить тривала і бере початок зі звичайної факультетської газети. Пройшовши тривалий шлях, чимало що змінилося: видання змінювало назву, редакційну політику, формат, на деякий час навіть припиняло існування. Але восени завдяки зусиллям групи активістів, зокрема членів Ради молодих вчених факультету соціології Анастасії Фітісової, Артемія Дейнеки та Володимира Шелухіна, видання не просто відновило свою діяльність, а й перейшло вже на всеукраїнський рівень.
Презентація відбувалася у форматі дискусії щодо публічної соціології (це буде й темою наступного номеру, який готується до друку). Редакція не ставить собі за мету видавати строго науковий журнал. Формат жанрів і стилів письма тут значно ширший, водночас, обговорення тем має спеціальний інтерес і редакція жодним чином не має «академічної фобії». Мета – розширювати горизонт дискусій щодо тих тем, які цікаві людям, що входять у професійну спільноту соціологів.
На думку деяких учасників конференції, видання є своєрідним протестом молодих соціологів проти «старої» соціології, спроба запропонувати свою альтернативу. Проте це не є спробою заперечення того, що викладається в академічних рамках, радше це намагання незалежно переосмислити академічний досвід і доповнити його.
Анастасія Фітісова вказала, що публічної соціології в Україні як такої не існує, оскільки в наших реаліях, особливо серед студентів, відсутня стійка позааудиторна комунікація в середовищі науковці навколо текстів і досліджень. Публічна соціологія для України – це не реальність, а проект. Голова РМВ факультету соціології та співредактор видання Володимир Шелухін наголосив, що РМВ здійснюватиме пошук усіх можливих форматів співпраці з часописом через проведення спільних тематичних круглих столів, семінарів, презентацій наступних номерів, аби створювати комунікативні майданчики для молодих дослідників і давати простір для самореалізації нових авторів.
Журнал є толерантним до різних поглядів, кожен бажаючий може допомогти у його розвитку, надіславши редакції свій текст. Кожен текст є предметом колективного обговорення і, так чи інакше, наслідком певного компромісу. Критерії відбору матеріалів досить прості і складні водночас: текст має бути написаним «легкою» мовою, але бути і достатньо науковим, тобто простота тексту не має позначатися на його змісті й артикульованій проблемі.
«СВОЄ» - проект амбіційний і розраховує на підтримку інших небайдужих студентів-соціологів. Кожен може допомогти журналу, написавши свої пропозиції щодо співпраці та підтримки на його адресу групи svoie_journal@googlegroups.com і тим самим підтримавши розвиток соціології в Україні.