«Вікіпедійна» ініціатива нашого факультету знаходить підтримку в Харкові

Після публікації в пресі низки статей про ідею заміни рефератів та інших поточних письмових завдань для студентів написанням статей на вільній Інтернет-енциклопедії «Вікіпедія», яка кілька років практикується на нашому факультеті, ця спроба отримала інституційну підтримку в Харкові.

Повідомлення про таку практику в низці електронних видань, подальші репортажі національних телеканалів «СТБ» і «NewsOne» та публікація в газеті «Урядовий кур’єр» сприяли поширенню ідеї в інші ВНЗ України. Зокрема Харківський національний університет імені Василя Каразіна 22 травня підписав із фондом «Вікімедіа Україна» угоду про співпрацю, яка передбачає взаємодопомогу сторін у створенні та оформленні статей до українського сегменту «Вікіпедії». Написання статей на «Вікіпедії» дає змогу студентам відпрацьовувати вміння створювати фахові тексти для масової аудиторії та навчатися працювати в Інтернет-середовищі.

Водночас такий підхід створює перешкоди для плагіату та заохочує студентів відповідальніше ставитися до виконуваних завдань. За словами координатора й ініціатора Вікі-проекту на факультеті соціології Альони Ляшевої, текст меморандуму про співпрацю між фондом «Вікімедіа Україна» та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка було підготовлено взимку, а з весни він перебуває на розгляді в проректора з наукової роботи.