Запрошуємо на XVIII Міжнародну науково-практичну конференцію "Проблеми розвитку соціологічної теорії" | 24–25.09.2021

  «Проблеми розвитку соціологічної теорії» – це щорічна міжнародна науково-практична конференція, яку проводить факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка у партнерстві з Інститутом соціології Національної академії наук України та Соціологічною асоціацією України з метою наукового обговорення основних тенденцій розвитку українського суспільства та української соціології.

Концепція конференції

      30 років новітньої державної незалежності України – це період багатовимірних і все ще незавершених суспільно-політичних, економічних, соцієтальних та соціокультурних трансформацій суспільства та держави. Особливостями цього періоду, які є актуальними для соціологічних теоретичних та емпіричних досліджень, є те, що історично модерний проєкт становлення держави та формування громадянської нації в Україні відбувається в постмодерних обставинах глобального інформаційного світу. Соціологічні підходи до вивчення суспільно-політичної трансформації в Україні від колишньої радянської республіки до демократичної по-європейськи орієнтованої держави фіксують складну, часто суперечливу динаміку змін в соціальній структурі, соціально-економічних відносинах, в політичних та соціокультурних установках, цінностях та орієнтаціях масової свідомості. За цей період проявилися відмінності та особливості вітчизняної суспільної трансформації у порівнянні із загалом успішними політичними, економічними та інституціональними модернізаціями в колишніх соціалістичних країнах Центральної та Східної Європи.  

    Вітчизняна 30-річна історія у соціологічному розумінні – це також період появи та формування нового покоління, яке народилось, соціалізувалось і стало соціально активним вже у незалежній Україні. Водночас зміни в різних сферах суспільної життєдіяльності виявляють конфліктний спротив та гібридне відтворення старого інституціонального спадку в країні. Соціальний драматизм 30-річного періоду вітчизняної історії позначений багатьма знаковими подіями, зокрема двома протестними Майданами 2004 і 2013–2014 років, початком російсько-української війни, окупацією Криму та військовим конфліктом на сході з його довготривалими соціальними та соціогуманітарними наслідками, включаючи проблеми більш ніж півтора мільйонів вимушених переселенців, і нині – сучасними соціальними проблемами пандемії Covid-19.

Метою конференції є обговорення соціальних змін, складної динаміки та проблем 30-річного періоду розвитку України з усіма особливостями цієї трансформації у соціологічній перспективі.

 

Подробиці ви можете дізнатися на сайті конференції:
https://socknu.wixsite.com/issues

Реєстрація на участь у конференції:
https://forms.gle/P3JcEhurfdoRr74y5

Електронна пошта організаційного комітету:
org@soc.univ.kiev.ua