myksyd
Запрошуємо Вас до участі у VIII Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт
"Аналіз соціальних даних 2024" / "Social Data Analysis 2024"
До участі у конкурсі запрошуються студенти будь-якого року навчання або випускник 2024 року бакалаврської або магістерської програми будь-якого ЗВО (ВНЗ) Європи
Робочі мови конкурсу: українська, англійська.
Переможці конкурсу будуть нагороджені призами від працедавців та грошовими нагородами:
- 1 місце - 5000 грн
- 2 місце - 3000 грн
- 3 місце - 2000 грн
- "За оригінальність" - 1000 грн
Спеціальна відзнака від компанії Reputation Capital Data - 7000 грн. За результатами оцінювання може бути розділена між двома учасниками за умови відсутності явного лідера. Критерії присудження відзнаки:
- - оцінка робіт для присудження «Спеціальної відзнаки» буде проводитись представниками компанії Reputation Capital Data на основі презентації (не статті) та індивідуального виступу учасника.
-
- додатковою перевагою для оцінки робіт будуть:
- використання даних (з відкритих джерел), пов'язаних з нематеріальними активами – репутацією, брендом, goodwill та ін.
- використання для підготовки презентації не формату PPT(pptx), а інших підходів, пов’язаних з візуалізацією даних (Power BI, Tableau, Qlik, Prezi).
- використання складних чи нестандартних підходів до аналізу даних (дерева рішень, нейронні мережі та ін).
+ Пізніше ми опублікуємо інформацію про ще більше призів - їх буде багато. Ми саме ведемо перемовини зі спонсорами
Статус учасників другого туру прирівнюються до статусу учасників Всеукраїнських конференцій і їм можуть бути нараховані додаткові бали успішності, передбачені відповідним положенням ЗВО. Участь у другому турі підтверджується сертіфікатом
Конкурс буде проходити в два етапи
1. На першому етапі з надісланих робіт буде відібрано 10 найкращих (ТОП-10)
2. На другому етапі автори відібраних робіт виступають перед журі конкурсу із презентацією та відповідають на запитання. За результатами презентацій обираються переможці.
Для перемоги в конкурсі необхідно
- зареєструватися
- надіслати свою роботу
- увійти в ТОП-10 за результатами першого (заочного) етапу
- надіслати відео презентації, виступити та перемогти
Реєстрація учасників проводиться по 10 липня включно. Завершується реєстрація 10.07.2024 о 23:59 (Київський час). Для реєстрації необхідно заповнити GoogleForms за адресою
https://docs.google.com/forms/d/1oQAuxHmC1UTQV6zeaBRU9uBzrRK4qsR-hfj1roTo4BY/viewform
При реєстрації необхідно вказати тему роботи, інформацію про себе та про свого наукового керівника. Тема у самій роботі може бути змінена "за фактом".
Робота має бути надіслана по 9 серпня включно на адресу soc.knu@gmail.com. Надіслати потрібно текст роботи (один файл в форматі MS Word), що включає опис аналізу (власне сама робота) та всі супровідні матеріали, необхідні для розуміння та відтворення (за необхідності) ходу аналізу, викладеного в тексті.
УВАГА!!! Роботи, надіслані після 10.08.2024 00:01 (Київський час), до розгляду братись не будуть.
Перший етап. До кінця дня 16.08.2024 журі розглядає надіслані роботи, визначає до 10 найкращих робіт та надсилає електронною поштою авторам цих робіт запрошення взяти участь в другому етапі. Список відібраних робіт буде також розміщений на сайті.
Другий етап розпочнеться в суботу 24.08.2024 о 10-00 на факультеті соціології КНУ імені Тараса Шевченка (м. Київ, пр. Глушкова 4д + онлайн). До десяти переможців першого етапу публічно, в присутності гостей, презентують свої роботи журі та відповідають на поставлені запитання. Спостерігати за презентаціями зможуть всі бажаючі.
Учасники надсилають файли зі своєю презентацією та відеозапис виступу на адресу soc.knu@gmail.com до кінця дня 21.08.2024
Регламент презентації учасника - до 10 хв. для виступу та до 5 хв. для відповідей.
Виступи починаються о 10.00 24.08.2024 та закінчуються о 14.30 (перерва на каву 12.30-13.00)
Конкурс проводитиметься онлайн.
Робота журі та спілкування з працедавцями - 14.30-15.30
Оголошення результатів та вручення нагород о 15.40
Журі конкурсу складається з фахівців факультету соціології, компанії Kantar Ukraine, інших дослідницьких інституцій та працедавців. Наукові керівники фіналістів не можуть бути членами журі.
Голова журі - професор кафедри методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Петрович Горбачик.
Структура оцінки роботи на першому (заочному) етапі:
- якість аналізу, здійсненого в роботі: постановка задачі, формулювання дослідницьких питань, гіпотези дослідження, обґрунтування відбору ознак, вибір методів аналізу, обґрунтування висновків – до 60 балів
- структура роботи, логіка викладу – до 30 балів
- якість оформлення роботи: грамотність, форматування, оформлення ілюстрацій, тощо – до 10 балів
Структура оцінка роботи на другому (презентації) етапі:
- якість аналізу, здійсненого в роботі, з урахуванням презентації результатів - до 60 балів
- якість презентації: загальне враження від презентації, відповіді на запитання тощо – до 40 балів
Журі приймає рішення колегіально після колективного обговорення.
Журі оголошує тільки остаточний рейтинг і не оголошує оцінки окремих учасників.
Вимоги до конкурсної роботи
Робота має бути присвячена аналізу даних масивів досліджень:
- Європейського соціального дослідження (European Social Survey, ESS). Дані доступні безкоштовно після реєстрації на сторінці http://www.europeansocialsurvey.org/data/ )
- World Values Survey (WVS). Дані доступні безкоштовно після реєстрації на сторінці https://www.worldvaluessurvey.org/WVSContents.jsp?CMSID=DataDoc&CMSID=DataDoc
- European Values Study (EVS). Дані доступні на сторінці https://europeanvaluesstudy.eu/methodology-data-documentation/data-and-documentation/
або (та)
- Масив з частиною змінних дослідження ESS 2022 року в Україні
- Інші відкриті дані.
Можливі (але не вичерпні) напрямки для формулювання задач аналізу:
- Соціальна довіра в Україні та/або в країнах Європи
- Ставлення до демократичних цінностей в Україні та/або в країнах Європи
- Зміни в українському суспільстві за 10 років
- Структура цінностей українського суспільства – динаміка змін та їх причини
- Політична та громадянська активність в Україні та/або в країнах Європи
- Соціальне благополуччя в Україні та/або в країнах Європи
- Інтерес до медіа в Україні та/або в країнах Європи
- Вікові та гендерні стереотипи в Україні та/або в країнах Європи
- Ставлення до міграції та мігрантів в Україні та/або в країнах Європи
- Ставлення до загроз тероризму та шляхів боротьби з ними
- ...
Тема роботи зовсім не обов’язково має бути сформульована в межах одного з названих вище напрямків, але аналіз обов’язково виконується на даних, зазначених у вимогах до роботи. Під час написання роботи тема може змінюватись. Також можна міняти масив на інший з передбачених конкурсом.
В роботі має бути
- сформульована тема та дослідницька проблема, окреслена актуальність теми, сформульовані дослідницькі питання та відповідні цікаві за змістом гіпотези, обґрунтована можливість перевірки гіпотез саме на даних, передбачених конкурсом
- обґрунтований вибір методу аналізу, відповідність обраного методу задачам перевірки гіпотез
- викладений аналіз даних на рівні, достатньому для розуміння всіх проміжних етапів та обґрунтованості висновків; не потрібно в тексті наводити копії екранів та описувати які кнопки та в якій послідовності треба натискати в меню пакету статистичного аналізу
- сформульовані висновки, що відповідають поставленій задачі та дійсно мають безпосереднє відношення до гіпотез, що перевіряються.
Всі висновки в роботі мають ґрунтуватися на проведеному аналізі емпіричних даних
Великі таблиці, діаграми та скрипти (якщо вони є необхідними для розуміння та можливого відтворення ходу аналізу) мають бути винесеними у додатки. Скрипти подаються в форматі SPSS або R.
Список використаних джерел має бути оформлений за стандартом APA.
Максимальний обсяг тексту без титульної сторінки, списку використаних джерел та додатків не повинен перевищувати 40 000 знаків (включаючи пробіли), що складає приблизно 20 сторінок А4 через півтора інтервали шрифтом Times New Roman розміром 14. Матеріал, що виходить за вказані межі, до розгляду братись не буде.
Конкурс заснований факультетом соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та компанією Kantar Ukraine у 2017 році.
Голова оргкомітету: декан факультету соціології Валентина ЧЕПАК
Голова журі конкурсу: професор кафедри методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій ГОРБАЧИК
Заступник голови оргкомітету: завідувач кафедри методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола СИДОРОВ
Reputation Capital Data – це аутсорсингова компанія, що спеціалізується на аналізі та візуалізації даних. Створена в 2019 році компанія є експертом в сфері даних, пов'язаних з нематеріальними активами: маркетингових та соціальних досліджень, досліджень в сфері HR та PR, репутаційних досліджень. Reputation Capital Data працює з дослідницькими та консалтинговими компаніями та допомагає своїм клієнтам максимально розкрити потенціал зібраних данихи.
Компанія Research.ua проводить маркетингові та соціальні дослідження для комерційних клієнтів та державних організацій в Україні та за кордоном з 2015 року, є членом ESOMAR та WAPOR, членом Американської торговельної палати в Україні, має власні споживчі та професійні онлайн-панелі в Україні у співпраці з компанією Cint. Research.ua пропонує найвищу якість досліджень та індивідуальне поєднання якісних та кількісних інструментів дослідження, залежно від потреб вашої організації.
Очікуємо на Ваші роботи!
Оргкомітет конкурсу.